PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LAND ART 13.-17.7. 2020

Pro děti 6–11 let, sourozenci dle domluvy

Živly kolem nás i v nás

Často se říkává: "To je ale živel!” Co si budeme povídat, většinou je to myšleno, alespoň trochu hanlivě. No ale my jsme všichni “žijící živlové” :)).

Právě v příměstském lesním táboře si můžeme kreativní a hravou cestou tuto naší nejpodstatnější rovinu našeho bytí užít dosyta.

Budeme trochu umělci, vandrovníci i objevovatelé, prostě hraví souputníci.

Co nás čeká?

Přece živly… Země, Vítr, Voda, Oheň, stromy, dech, srdce, mysl, radost, pohyb i ticho. Společenství výsostné a dobrodružné, tož my a příroda sama jedno jsme a to je nejvíc. Můžeme tomu říkat Land Art a Body Art, tak tomu říkají výtvarní umělci, nebo také hra v přírodě, tvoření, povídání, přemísťování, trhání, zavěšování, vázání, škrábání, plavení, pálení....

Takže milovníci živlů vezdejších jste vítaní!

Termín: 13.-17.7.2020

Čas: 8.00–16.00

 

Cena: 2000 Kč (sleva na sourozence 40%)

 

Lektoři: Šárka Raichová a Jakub Šrajer

Místo konání: lesy kolem městské části Lidové sady, kolem Jizerského potoka

 

Pomůcky: děti nebudou potřebovat nic, vše bude zajištěno

 

Stravování: oběd bude zajištěn, svačinu si děti přinesou vlastní

 

Zázemí za nepříznivého počasí: v prostorách mateřského centra Lewandulka v Horově ulici

 

Co s sebou: batoh s jídlem a pitím, oblečení dle aktuálního počasí, pláštěnka či nepromokavá bunda. Roušky podle aktuální situace

 

 Kontakt pro případné dotazy: 602 964 364

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR TVOŘENÍ ZE DŘEVA 17.-21.8. 2020

Pro děti 6–11 let, sourozenci dle domluvy

Dvakrát měř a jednou řež… a tak si pojďme tvořit a hrát s tím, co roste jako dříví v lese…

Během příměstského tábora se děti seznámí s ručními nástroji pro práci se dřevem. Společně se budeme toulat lesem, objevovat krásy keřů či stromů a tvořit z toho co nám les nabídne. Naše fantazie bude hledat, co je skryto ve větvičce v jasanu či javoru, objevovat druhy dřevin a jejich dary a kouzla, co mají v sobě skryta. Každé dřevo se hodí na něco jiného a jinak se s ním pracuje. V průběhu týdne si děti samy vytvoří drobnosti s podporou zkušeného lektora a naučí se používat jednoduché ruční nástroje.

Termín: 17.-21.8. 2020

Čas: od 8.00-16.00

 

Cena: 2100 Kč (sleva na sourozence 40%)

 

Lektoři: Martina Březinová a Jakub Šrajer

Místo konání: lesy kolem městské části Lidové sady, kolem Jizerského potoka

 

Pomůcky: děti nebudou potřebovat nic, vše bude zajištěno.

 

Stravování: oběd bude zajištěn, svačinu si děti přinesou vlastní

 

Zázemí za nepříznivého počasí: v prostorách mateřského centra Lewandulka v Horově ulici

 

 Co s sebou: batoh s jídlem a pitím, oblečení dle aktuálního počasí, pláštěnka či nepromokavá bunda. Roušky podle aktuální situace

Bezpečnost při práci s nástroji: Martina a Jakub jsou zkušení lektoři, kteří mají velkou zkušenost s prací se dřevem s dětmi. Děti budou první den seznámeni s pravidly při práci se dřevem.

Kontakt pro případné dotazy: 602 964 364

Svatojánská slavnost 24. 6.

Budeme vyrážet v 15:45 od školky a slavnost zahájíme v 16:00 u Divizny.

Konečně SPOLU

Máme takovou radost, že můžeme být KONEČNĚ SPOLU. Svatojánský červen je magický měsíc, proto jsme si pro Vás  připravily program, který pokaždé bude překvapením, ale hlavně si budeme užívat, že zase můžeme BÝT SPOLU. Prosíme, pro účast je nutné se přihlásit do rezervačního systému, aby se k Vám dostaly aktuální informace!

4.6. Konečně SPOLU

11.6. Kuchtíme SPOLU

 

18.6. Tvoříme SPOLU

 

25.6. Zpíváme SPOLU

Rodina a zdraví

30. 11. 2019 13.00-18.00

praktický seminář

Mudr. Judita Hofhanzlová, lékařka a autorka knih o zdravé výživě, kojení, péči o miminka, homeopatické léčbě ad.

Praktický seminář obsahuje přehled a praktické návody pro vytvoření základní domácí lékárničky, která pomůže při běžných zdravotních komplikacích dětí i dospělých. Domácí lékárnička obsahuje obklady, zábaly, hojivé oleje, tinktury, a další postupy použití při akutním onemocnění i následné domácí péči. Můžete ji využit doma i na cestách při nemocích       a poraněních.

Seznámíme se s 20 základními léky, které se naučíme používat sami u běžných akutních onemocnění nebo zranění (chřipka, nachlazení, kašel, nevolnost, teplota, bolesti bříška, bodnutí hmyzem, popáleniny, řezné rány, odřeniny, pohmožděniny, podvrtnutí, zlomeniny atd). Tato péče je vhodná zejména při domácím ošetřování dětí.

Naučíme se zevně ošetřovat různé druhy zranění a popáleniny, připravovat a přikládat obklady a zábaly. Absolvování kurzu posílí vaši sebedůvěru při ošetřování sebe i vašich blízkých.

Tento pětihodinový kurz je intenzivní, proto, prosíme, přijďte bez dětí.

Akce se koná v prostorách MC Lewandulka.

Komunikace v rodině

21. 10. 2019 16.00

Přijďte si poslechnout přednášku o komunikaci v rodině, včetně komunikace mezigenerační a dalších otázkách, které dnes a denně řešíme při výchově svých dětí i v kontaktu se svým okolím.

Po delší době nás navštíví německý waldorfský pedagog, renomovaný odborník, vědec v oblasti výchovy a otec čtyř dětí Wolfgang Saßmannshausen.

 

Akce se koná v prostorách MC Lewandulka.

Wolfgang Saßmannshausen, *1952

je činný ve vzdělávání předškolní pedagogiky  při waldorfské škole Hibernia v Herne, je zakladatelem a vedoucím Vyšší odborné     školy Rudolfa Steinera v Dortmundu.

Mnoho let působil po celém světě v pověření Mezinárodního sdružení waldorfských školek. V dnešní době vystupuje již jako nezávislý odborník v otázkách vzdělávání, studia, taktéž jako poradce v mateřských školách a na seminářích. Je autorem mnoha statí a knih.

© 2023 by Plant Nursery. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now