Svatojánská slavnost 24. 6.

Budeme vyrážet v 15:45 od školky a slavnost zahájíme v 16:00 u Divizny.

Konečně SPOLU

Máme takovou radost, že můžeme být KONEČNĚ SPOLU. Svatojánský červen je magický měsíc, proto jsme si pro Vás  připravily program, který pokaždé bude překvapením, ale hlavně si budeme užívat, že zase můžeme BÝT SPOLU. Prosíme, pro účast je nutné se přihlásit do rezervačního systému, aby se k Vám dostaly aktuální informace!

4.6. Konečně SPOLU

11.6. Kuchtíme SPOLU

 

18.6. Tvoříme SPOLU

 

25.6. Zpíváme SPOLU

Rodina a zdraví

30. 11. 2019 13.00-18.00

praktický seminář

Mudr. Judita Hofhanzlová, lékařka a autorka knih o zdravé výživě, kojení, péči o miminka, homeopatické léčbě ad.

Praktický seminář obsahuje přehled a praktické návody pro vytvoření základní domácí lékárničky, která pomůže při běžných zdravotních komplikacích dětí i dospělých. Domácí lékárnička obsahuje obklady, zábaly, hojivé oleje, tinktury, a další postupy použití při akutním onemocnění i následné domácí péči. Můžete ji využit doma i na cestách při nemocích       a poraněních.

Seznámíme se s 20 základními léky, které se naučíme používat sami u běžných akutních onemocnění nebo zranění (chřipka, nachlazení, kašel, nevolnost, teplota, bolesti bříška, bodnutí hmyzem, popáleniny, řezné rány, odřeniny, pohmožděniny, podvrtnutí, zlomeniny atd). Tato péče je vhodná zejména při domácím ošetřování dětí.

Naučíme se zevně ošetřovat různé druhy zranění a popáleniny, připravovat a přikládat obklady a zábaly. Absolvování kurzu posílí vaši sebedůvěru při ošetřování sebe i vašich blízkých.

Tento pětihodinový kurz je intenzivní, proto, prosíme, přijďte bez dětí.

Akce se koná v prostorách MC Lewandulka.

Komunikace v rodině

21. 10. 2019 16.00

Přijďte si poslechnout přednášku o komunikaci v rodině, včetně komunikace mezigenerační a dalších otázkách, které dnes a denně řešíme při výchově svých dětí i v kontaktu se svým okolím.

Po delší době nás navštíví německý waldorfský pedagog, renomovaný odborník, vědec v oblasti výchovy a otec čtyř dětí Wolfgang Saßmannshausen.

 

Akce se koná v prostorách MC Lewandulka.

Wolfgang Saßmannshausen, *1952

je činný ve vzdělávání předškolní pedagogiky  při waldorfské škole Hibernia v Herne, je zakladatelem a vedoucím Vyšší odborné     školy Rudolfa Steinera v Dortmundu.

Mnoho let působil po celém světě v pověření Mezinárodního sdružení waldorfských školek. V dnešní době vystupuje již jako nezávislý odborník v otázkách vzdělávání, studia, taktéž jako poradce v mateřských školách a na seminářích. Je autorem mnoha statí a knih.

© 2023 by Plant Nursery. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now