top of page

Kolegium

Martina Březinová

Koordinátorka lesního klubu

Její hlavní pracovní náplní je péče o fungování spolku Lesmír, jehož je předsedou a Lesní mateřské školy Lesmír,

kde pracuje jako ředitelka a také jako pedagog. Dlouholeté zkušenosti s vedením Lesmíru jako lesního klubu, než vstoupil do rejstříku, uplatňuje i při koordinaci lesního klubu Lewandulka.

Původně vystudovala Střední průmyslovou školku sklářskou v Novém Boru a pak s přítelem spoluzaložila rodinný sklářský ateliér. Po narození dcerky se rozhodla nasměrovat svůj profesní život více k práci s dětmi. V roce 2012 dokončila doplňkové pedagogické studium Speciální pedagogika, obor – Etopedie a v roce 2020 absolvovala Svatojánskou kolej, obor – předškolní a mimoškolní pedagogika. Prošla i dalšími různými kurzy – Chůva pro děti do

6 let, Respektovat a být respektován a Permakultura.

Ve školním roce 2016/2017 se účastnila vzdělávání Asociace lesních MŠ – Přírodní pedagogika pod vedením přírodního pedagoga Rudolfa Hetticha. Setkání s tímto člověkem pro ni bylo velmi důležité a inspirativní jak v pracovním, tak

v osobním životě. Jeho výrok  "Co uchopím, to pochopím” pojmenoval základní myšlenku práce s dětmi v lesních školkách.

Již několik let se věnuje lektorování řezbářských kurzů s Markem Vodičkou a vede kurzy práce se dřevem s dětmi předškolního věku pro učitele i rodiče.  Jezdívá na letní školy Asociace lesních školek a na letní akademii waldorfských školek ať už jako účastník nebo jako lektor práce se dřevem. Zde čerpá sílu a inspiraci pro svou práci s dětmi.

S přítelem vychovávají dvě děti (Jakub a Rozálie). Snaží se skloubit rodinu, dům, zahradu i práci. Miluje děti, knihy, přírodu, divadlo, dobré filmy, pohyb. Ráda chodí, zahradničí, plete, vaří, maluje, šije, kutí, cvičí a přetváří staré věci

na nové. Zajímá se o pedagogiku a její směry, alternativní medicínu, permakulturu, psychologii, ekologii a člověka.

Práce v lesní mateřské školce je její splněný sen. Tam může dělat vše, co ji baví. Péče o děti je pro ni tou nejsmysluplnější prací.

Mgr. Martina Podhorná

Pedagog

Po studiu Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové (obor anglický jazyk – hudební výchova – učitelství pro střední školy) absolvovala roční pedagogickou stáž na střední internátní škole ve Velké Británii (2000/2001). Poté učila na Základní umělecké škole v Praze 5 – Radotín (klavír, hudební nauka) a několika jazykových školách, též překládá (např. pro Mezinárodní varhanní festival Audite Organum).

 

Po odchodu na rodičovskou dovolenou se zaměřila na výuku angličtiny a hudby u předškolních dětí, což s radostí aplikovala i u vlastních dětí (Anna, Ondřej, Prokop). Mnoho let vedla Klub rodičů a dětí při Domě dětí a mládeže Větrník, kde se snažila vytvářet tvořivé prostředí skrz hudební, pohybové a výtvarné činnosti.

 

Její největší láskou, vedle hudby (hra na klavír, varhany, violoncello), je běhání a turistika, běh na běžkách, zahradničení a chov hospodářských zvířat. Na podzim 2011 si splnila svůj sen a odstěhovala se na okraj Liberce, kde s rodinou na pastvinách chovají ovce a udržují rozlehlé pozemky. V červnu 2016 úspěšně absolvovala roční včelařský kurz ve Frýdlantu a od té doby včelaří.  

 

Zúčastnila se Letní waldorfské akademie v Semilech, Letní školy pro pedagogy lesních mateřských školek v Praze. V červnu 2017 úspěšně dokončila roční vzdělávací cyklus pro pedagogy lesních mateřských školek – Školka blízká přírodě - organizovaný Asociací LMŠ. V lednu 2018 získala profesní kvalifikaci – Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. V květnu 2022 absolvovala vzdělávací program – Ego v práci pedagoga – akreditovaný MŠMT. V rámci profesního rozvoje navštěvuje různé semináře a kurzy.

 

Od roku 2011 pracuje v lesní mateřské školce, kde našla prostředí, ve kterém se snoubí práce s malými dětmi a každodenní blízký vztah s přírodou.

Shalom Eleonora Raichová

Lektor

Narodila se v Anglii, kde žila téměř dvanáct let. Absolvovala britské základní vzdělání od 4 do 11 let. Díky své dvojjazyčnosti učí už šestým rokem angličtinu. 

 

Vystudovala konzervatoř v Brně (2016–2022), obor hudebně-dramatický, tudíž její velkou láskou je herectví a umění jako takové. Od sedmi let se věnuje intenzivně tanci – balet, folklor, step, hiphop a především současný tanec. Od dětství píše romány a se svou sestrou pořádá a organizuje letní anglické kurzy pro děti.

 

Po návratu z Británie měla po celou dobu druhého stupně domácí vzdělávání (vedené rodiči). V domácí škole se naučila hledat jiné metody učení než jen ty „klasické“, což ovlivnilo i způsob, jak vede výuku anglického jazyka a celkové její souznění s lesní školkou.

 

Mimo jiné vyučuje prvním rokem literárně-dramatický obor na ZUŠ v Jablonném v Podještědí.

 

Shalom Eleonora miluje umění, kinematografii, filmovou tvorbu, literaturu, kreativní psaní, anglistiku, hudbu, historii, zpěv, přírodu, sport, zvířata, cestování a vaření.  

 

Školka ji okouzlila svými zásadami a tradicemi. Miluje dětskou imaginaci, komunikaci z očí do očí mezi dětmi, a hlavně dětskou přítulnost:) 

bottom of page